parallax background

Rimini: nekonečne dlhá pláž a nočný život

Lido di Jesolo: Plážová turistika na skok od Benátok
24. September 2017
San Marino: historické pamiatky 20 min. od Rimini
24. September 2017
 

Je 13.7.2017 a to znamená, že práve dnes je ten deň, kedy približne na týždeň opúšťame svoje rodinky a vydávame sa na dobrodružnú cestu krížom Talianska.

V mäkke Spiša nám medzitým začala veľmi výdatná búrka. Poslednýkrát sme cez usilovné stierače predného skla auta zakývali domovine a vydali sa na osemdňovú, približne 6000 kilometrovú cestu naprieč Talianskom. Dvaja ľudia a jedno auto preplnené technikou. Ale ešte predtým, než Taliansko po prvý krát zazrieme, budeme tam musieť docestovať. Tak poďme na to ! Astalavista Slovensko. Prvá cieľová destinácia Lido di Jesolo- Taliansko.

 

Približne 1000 kilometrov. Snáď nás tam naša česky hovoriaca navigácia nemeckého pôvodu dovedie spoľahlivo..

Pozorne sme sledovali zmenu rádia od Slovenského, po Rakúske až napokon k rádiovej stanici, ktorá nás paradoxne potešila najviac, pretože značila, že naša cesta k prvej zastávke v Lido di Jesolo sa blíži ku koncu. Napokon sme tam po takmer 11-hodinovéj namáhavej ceste dorazili. Samozrejme sme boli plní očakávania, a tak sme sa okamžite po ubytovaní vydali preskúmať čo najviac z tejto našej prvej cieľovej destinácie.

Vedeli ste, že mesto Lido di Jesolo bolo účelovo postavené tak, aby dokonale uspokojilo potreby všetkých turistov?

 

O tomto tvrdení svedčí aj fakt, že je tu veľký výber hotelov, obchodov, reštaurácií a aktivít pre všetkých. To z tohto letoviska vytvára miesto na skutočne luxusnú a pokojnú dovolenku.